Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

5 Adımda Nasıl Başarılı Arama Motoru Spamcısı Olunur?

Yazar Posted on 0

Aslında SEO genelde spamdır. Doğal SEO – insanların sizin sitenize isteyerek link vermeleridir. Kendiniz backlink almaya çalıştığınız anda spamcı olmuş olursunuz. Eğer daha önce siteniz için tanıtım yazısı aldıysanız, ya da herhangi bir şekilde backlink aldıysanız evet aramıza hoşgeldiniz, siz de spamcısınız. Amaç Google’a yakalanmadan para kazanmaktır. Google’a yakalanmamak ise beceri gerektirir.

black hat seo

Bu makalede nasıl becerikli arama motoru spamcısı olunduğunu anlatacağım.

1. Her şeyden önce sağlam cephaneliğiniz olsun. Daha önce SEO araçları ile ilgili oldukça detaylı makale hazırlamıştım, buradan incelemenizi öneririm. Bu cephaneliğinizde bulunması gereken en önemli SEO araçları: Scrapebox, GSA SER, GSA Captcha Breaker, GSA SEO Indexer, birkaç özel proxy ve biraz da reCAPTCHA çözücü kredi (tavsiyem 2Captcha), GSA Captcha Breaker reCAPTCHA kodlarını çözemiyor çünkü.

2. Scrapebox’u kullanmayı öğrenin. Bununla ilgili yakında video oluşturmayı düşünüyorum. Scrapebox 10 sene önce de etkiliydi, 10 sene sonra da etkili olacak. Çünkü bu SEO dünyasının İsviçre çakısıdır. Sadece yorum link için değil, birçok şey için kullanabilirsiniz. Ayrıca yorum link diye geçmeyin, direkt etki etmese de anchor text dağılımınızı çeşitlendirdiği için dolaylı yoldan etkilidir, yorum linkler backlink profilinizi doğal görünümlü hale getirir.

Bir müşterimizin sitesinin indekslenmiş on binlerce gereksiz URL’lerini temizlemek için de kullanıyoruz bu aracı, sitesini tarayarak bulamazsınız bu linkleri, çünkü tükenmiş ürün linkleri de mevcut. Mecbur Google’da binlerce sorgu yaparak sonuçları topluyoruz.

Sitenize aldığınız linkleri güçlendirmek için yani alt katmanlar için Scrapebox ile ilgili sitelerden yorum link alabilirsiniz. PBN kurmak için, ya da süresi dolan otoriter domainleri bulmak için de kullanabilirsiniz. Bu efsane araçla e-posta spam (dikkat, bunu önermiyorum, çünkü yasadışı) için ilgili e-posta adreslerini de toplayabilirsiniz.

Buradan 97 dolar yerine 67 dolara Scrapebox lisansı alabilirsiniz: http://www.scrapebox.com/bhw

3. GSA SER konusunda uzman olun. GSA SER hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Paneli oldukça karmaşıktır, bu sizi korkutmamalı. Direkt siteye backlink almak için kullanmamalısınız bu tür araçları. Tekrar söylüyorum, backlinklerinizi güçlendirmek için kullanmalısınız, alt katmanlar için idealdir GSA SER. Scrapebox ile kendi backlink listenizi de oluşturabilirsiniz, bu epey zamanınızı alır, ya da Fiverr’dan ucuza listeler de bulabilirsiniz.

4. Kendi özel PBN’inizi kurmaya başlayın. Sağlam bir PBN’in masrafı 20-30 bin TL’den başlar. Bütçeniz kısıtlıysa yavaş yavaş başlamanızı öneririm. Her ay 2-3 tane sağlam domainlerle kaliteli site kurduğunuzda 6 ay sonra güçlü bir PBN’e sahip olmuş olursunuz. Masrafsız PBN türü olan Web 2.0 PBN de kurabilirsiniz.

5. Sakın anahtar kelimelerinize backlink almayın. Anchor text dağılımınız doğal gözüksün. Elbette anahtar kelimeye alınan backlink daha etkilidir, ancak dayanıklı değildir, Google spam olarak algılar, bir daha o kelimede kolay kolay yükselemezsiniz. Bu yüzden oldukça dayanıklı backlink inşası oluşturmalısınız. Beceriksiz spamcı kalıcı başarısızlığa uğrar, profesyonel spamcı her zaman iyi para kazanır. Markanıza alın, direkt URL’lere ve domain’inize alın. Anahtar kelimelerinizi markanızla karıştırarak alın.

Paylaşmak güzeldir
2 Yorum
 • Mehmet demir
  Aralık 7, 2018

  Makale için teşekkürler, güzel yazılmış, ziyadesiyle bilgilendirici. Konuda geçen Scrapebox 67 dolar değil gene 97 dolar verilen linkte.o da sorun değil ama ödeme sanırım sadece paypal bu ödemenin başka bir yolu yokmu. Nasıl alabilirim.

  • Hangeldiyev
   Aralık 7, 2018

   Rica ederim ben teşekkür ederim. Linke tekrar bakar mısınız, 67 dolar yazıyor. Evet sadece paypal ile alınabiliyor. Webmaster forumlarında paypal ödeme hizmeti sunan arkadaşlar var belirli komisyonlarla. Onlardan yararlanabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir