Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

İnternetten Para Kazanmak için En İyi Yol Nedir?

Yazar Posted on 0

Biliyorum, artık böyle yazıları okumaktan bıkmışsınızdır, ben bile bu içeriğin başlığını yazarken utandım. Neden? Çünkü bir sürü üç kağıtçı internetten para kazanma ile ilgili bir blog kuruyor ve saçma sapan makaleleri yayınlıyorlar, işe yaramayan e-kitapları, özellikle de anket doldurarak para kazanma ve satış ortaklığı ile ilgili beş para etmez e-kitapları satıyorlar zavallı insanlara.

internetten para kazanma yolları

Öncelikle şunu söyleyeyim, internetten para kazanmak hiç kolay değildir, sandığınızdan daha zor ama imkansız değildir, birkaç kez başarısız olursunuz, eğer vazgeçmeden devam ederseniz başarılı olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Satış ortaklığı elbette iyi bir yöntemdir, birçok film siteleri bu yöntemle para kazanıyor. Ama acemi birisi ne anlasın ki böyle şeylerden? Gider, bir tane satış ortaklığı sitesine kaydolur ve satış ortaklığı linkiyle sitesinde yalan yanlış yazılarla bu da sahtekarlığa başlar. Bu yazımda size en iyi internetten para kazanma yollarını anlatacağım. Merak etmeyin, size bir şeyler satarak komisyon kazanmaya çalışmıyorum 😀 Benim amacım sadece size yardımcı olmak ve bu güzel foruma katkıda bulunmak.

Blog sahiplerinin %81’i bloglarından hiç 100 dolar bile kazanmadığını biliyor muydunuz? Problem ise en iyi internetten para kazanma yollarını bilmemeleridir. İnternetten para kazanmanın yüzlerce yolu vardır, ancak çoğu size göre değildir – ya da etkili değildir.

Örneğin, ilk eğitim videolarımı oluşturduğumda anladım ki bu yöntemle Türkiye’de para kazanamam, çok az kazanıyordum. Daha sonra YouTube işini de deneyeyim dedim, bir hafta içinde binlerce video yükledim, 1 yıl boyunca o video’lar bana fena para kazandırmadı, aslında uğraşmak istemedim, çünkü sevdiğim iş değildi, daha sonra tüm kanallarıma ceza geldi, ama umrumda mı? Kesinlikle hayır. Ve YouTube işinden daha da soğudum zaten, çünkü işleri iyice zorlaştırdı, yüklediğin videoların yaklaşık sadece 5%’i para kazandırıyor, bu da zaman kaybı. Ancak YouTube işinden oldukça iyi para kazananlar var. Daha sonra sosyal medya hizmeti vererek para kazanmaya başladım ve gerçekten benim için en iyi internetten para kazanma yolu sosyal medya pazarlama hizmeti vermek olduğunu anladım. Ayrıca işimi seviyorum ve asıl amacım para kazanmak değil, amacım finansal özgürlüğe kavuşmaktır.

Size şimdi en iyi internetten para kazanma yollarını detaylı bir şekilde anlatacağım, ve siz de hoşunuza gidenini seçebilirsiniz. Aşağıdakilerin çoğunu denedim, bazılarını da birkaç arkadaş denedi ve sonuçları paylaştı.

İnternetten Para Kazanmanın En İyi 10 Yolu

En iyi internetten para kazanma yolunu seçmek için şunları dikkate alın:

  • Üretim/teslimat/organizasyon için gereken süre
  • Potansiyel gelir
  • Başarıya ulaşmanın zorluğu

İnternetten para kazanmaya başlamak için zaman gerektiğini unutmayın. Bunlar hızlı ve kolay para kazanma fikirler değildir, bunlar iş modelleri veya freelance (serbest zamanlı) işlerdir; tıpkı her işler ve freelance işler gibi oldukça fazla zaman gerektirir, özellikle de başlarken.

1. Fiziksel Ürünler Satmak

Açıkçası fiziksel ürünün üretimi ve kargosu sıkıntıdır, fakat bu aynı zamanda internette para kazanmanın en kârlı yoludur. Fiziksel ürün yapmanın sayısız olanakları vardır, yemeklerden teknoloji cihazlarına kadar…

fiziksel ürün satarak internetten para kazanmak

Fiziksel ürünlere örnekler

Merak etmeyin, fiziksel ürün konusunda Samsung gibi olmanıza gerek yoktur.

İnsanların dijital ürünlerden veya yazılımlardan daha çok fiziksel ürünlere ihtiyaçları vardır, bu yüzden web üzerinden kazanç sağlamanın en etkili yolu da fiziksel ürünleri satmaktır.

2. Yazılım Yapma

Yazılımlar ürün çeşididir. Blogları ile ürünlerini internet üzerinden satış yapan birçok yazılım şirketleri vardır.

Eğer yazılım yapabiliyorsanız ya da sizin için çalışan yazılımcılar varsa, bu internetten para kazanmak için büyük bir şans olacak.

yazılım ile para kazanmak

Money Robot Submitter – backlink programı

İnternet dünyası geliştikçe, daha fazla kullanıcılara yazılımlar lazım olacaktır, yani bu sektör parlak geleceğe sahiptir.

3. Eğitim Kursu Oluşturmak

Eğitim kursu oluşturmanın birçok yolu vardır, videolar, ses dosyaları ve içerikler (pdf’ler, makaleler, araştırmalar vs…) oluşturmak.

Dikkat edin, bu yöntemle Türkiye’de para kazanmak zordur, önemli olan pazarlamak, tanıtmaktır. Oluşturduğunuz eğitim videolarının, içeriklerin kaliteli olduğundan emin olun.

Aynı zamanda eğer işi çok temiz ve kusursuz yaparsanız sandığınızdan daha çok para kazanabilirsiniz. Fiyatlandırırken de dikkatli olun. İnsanlar 1000 TL’ye bile eğitim setleri alabilirler ama bu parayı asla PDF e-kitabına ödemezler.

e-kitap satarak para kazanma

SEO eğitim e-kitabı

Eğitim kursları internet üzerinde en iyi öğreten araçlardır. Eğer birşeyleri en iyi şekilde öğrenmek istiyorsanız eğitim setlerinden faydalanabilirsiniz, çünkü eğitim seti hazırlayan kişi tüm bildiklerini ücretsiz anlatmak istemez.

Eğitim setinizi oluşturduktan sonra sıra tanıtıma gelir, anahtar kelimelerinizde Google’da ilk sıralara yükselmeniz gerekir, forumlarda tanıtabilirsiniz, AdWords veya Facebook reklamları verebilirsiniz.

4. Eğitim Videoları Satmak

Bu yöntem az önce anlattığım eğitim kursuna benzerdir. İnsanlara öğretmenin en iyi yolu da eğitim videolarıdır.

Corel Draw görsel eğitim seti

Video kurslarının fiyatları genelde biraz yüksek olur ve çok ilgi çekicidir, bu yüzden size diğer eğitim setlerinden daha fazla para kazandırabilir.

Genelde eğitim video setinizi oluşturduktan sonra, artık bir şey yapmanıza gerek yok, uyurken, tatildeyken size para kazandıracaktır, bu da pasif gelir kaynağınız olacaktır.

5. Danışmanlık Hizmeti

Eğer bir konuda uzmansanız, o zaman danışmanlık hizmeti verebilirsiniz, insanlar tavsiyeleriniz için size ödeme yapacaklar.

Elbette uzmanlığınızı insanlara kanıtlamanız için biraz zaman gerekiyor, fakat bu yöntem ile oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz: danışmanlık hizmetleri çok pahalıdır, özellikle de sektörünüzde ünlü iseniz.

Danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak için çok çalışmanız gerekmekte, ve kesin kazanç olmasa bile kazançlarınızı hizmetinizi en iyi şekilde tanıtarak, reklam yaparak arttırabilirsiniz.

6. Makale Yazmak

Eğer özgün makale yazabiliyorsanız o zaman SEO hizmeti veren uzmanlara ve ajanslara makale yazarak para kazanabilirsiniz. Eğer ingilizceniz mükemmel ise ve ingilizce özgün makale yazabiliyorsanız o zaman şanslısınız, Fiverr’a üye olarak hizmetinizi listeleyerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.​

fiverr ile para kazanmak

Danışmanlık hizmeti vererek para kazanmaktan daha zordur makale yazmak, çünkü çok uğraştırıcı ve zaman gerektiren bir iştir.

7. Kendi Hizmetlerinizi Satmak

Eğer insanların ihtiyaç duyduğu hizmeti sağlayabiliyorsanız, o zaman onlara hizmetinizi sunabilir ve internetten para kazanabilirsiniz. Örneğin, biz şirketlere SEO hizmeti veriyoruz.

seo hizmeti sunmak

Hizmet sunarak para kazanmak için web sitesine ihtiyacınız yoktur ama olursa çok daha iyi olur, UzmanKirala.com gibi siteleri kullanarak da müşteri bulabilirsiniz.

Uzmanlığınıza göre kazancınız değişebilir, bu yüzden kendinizi geliştirin, asla durmayın.

8. Kindle Kitap Yazmak

Kitap yazarak ve ingilizce’ye çevirerek Kindle olarak Amazon’da satabilirsiniz, ya da ingilizceniz iyiyse direkt ingilizce yazarak da Amazonda satabilirsiniz.

Kindle kitapların fiyatı çok ucuzdur, fakat oldukça kazançlıdır, çünkü Amazon’da satıyorsunuz, biliyorsunuz Amazon’un ziyaretçi sayısı oldukça fazladır.

kindle kitap

Unutmayın, Amazon’da Kindle kitabınızı satmaya başlarsanız, bu da pasif gelir kaynağınız olacaktır. Aynı zamanda Türkçe veya ingilizce olarak da Google Play’de satabilirsiniz.

9. E-Kitap Yayınlamak

E-kitap yayınlamak kazançlı bir fikirdir, fakat birçok insanın düşündüğü kadar kazançlı değildir.

Genelde e-kitapların fiyatları düşük olur, bu da demek oluyor ki iyi satış elde etmek istiyorsanız o zaman daha fazla trafiğe ihtiyacınız vardır.

Örneğin, e-kitabınızı 19 TL’den satıyorsanız, 1,000 TL kazanmak için 52 tane e-kitap satmanız gerekir. 5% dönüşüm oranı ile satış sayfanıza her ay 1,040 ziyaretçi çekmeniz gerekmektedir.

Zaten e-kitap işi çok basit olmasa da çok zor da değildir.

10. Affiliate Ürünleri Tanıtmak

Satış ortaklığı ile para kazanabilirsiniz, fakat fazla kazanç beklemeyin, ve kendi ürünlerinizi tanıtmak için gereken trafikten daha fazla trafik lazımdır. Aslında Türkiye’de pek etkili bir yöntem değildir ama eğer ingilizceniz iyiyse o zaman pazarlayabileceğiniz birçok mükemmel ürünler ve hizmetler mevcuttur, aynı zamanda yabancıların satın alma oranı daha fazladır.

satış ortaklığı ile internetten para kazanma

Bu yöntemle sadece komisyon kazanırsınız, bu yüzden çok fazla para kazanmak için çok ürün satmanız gerekmektedir.

Örneğin, 49 dolarlık üründen 30% komisyon alıyorsanız, aynı miktarı kazanmak için yaklaşık 3 tane ürün satmanız gerekir.

İnternetten Para Kazanmanın En Kötü 2 Yolu

Eğer bu aşağıdaki yöntemlerde kendinizi geliştirdiyseniz o zaman sizin için iyi yol olabilir. Fakat ben bunlara karşıyım, çünkü çok zahmet ve çok fazla zaman gerektiren işlerdir.

1. Adsense veya Diğer PPC Reklamlar

Tıklama başına 10-20 kuruş mu kazanmak istiyorsunuz? Bence büyük düşünün.

Son zamanlarda insanların reklamlara tıklama oranları çok düştü. Malum, birçok insan tarayıcılarında reklam engelleyici eklentiler kullanıyor, haklılar, çünkü birçok film siteleri reklamlarla ziyaretçileri boğuyorlar.

Eğer tıklama başına 40 kuruş kazanıyorsanız o zaman iyi para kazanmak için çok fazla tıklama gerekmektedir. Fakat bu yöntemle YouTube videolarından çok iyi paralar kazanabilirsiniz, ancak kanallarınıza telif hakkı olan birçok video yüklerseniz kanallarınıza ceza gelebilir.

Örneğin, ben siteme adsense eklesem, aylık kazancım kaybettiğim müşterilerden çok daha az olacaktır.

Eğer sitenizde ürün veya hizmet satıyorsanız o zaman kesinlikle adsense veya diğer reklam servislerini kullanmamalısınız, çünkü müşteri kaybedebilirsiniz.

Fakat oyun sitesi ile adsense’den iyi paralar kazanabilirsiniz, bu kez de aşırı rekabetli oyun sektöründe çok çalışmanız gerekmektedir.

2. E-Posta Pazarlama ile Reklam

Reklamverenlerden para kazanmak için e-posta abonelerinize mesaj yollamanın anlamı yoktur, tamamen saçmalıktır.

Aboneleriniz gerçekten önemli kişilerdir, bu yüzden reklamlarla onları rahatsız etmeyin.

Onlar size güvenerek e-posta adreslerini veriyor ve siz de onlara reklam yapmak mı istiyorsunuz?

Elbette kendi ürün veya hizmetinizi tanıtmak için onlara e-posta gönderebilirsiniz, ama her şeyi kuralına göre yapmalısınız, ilk önce onları eğitmelisiniz, faydalı içerikler sunmalısınız, iyice güvenlerini kazandıktan sonra da arada sırada kendi ürün veya hizmetlerinizi indirimli kuponla pazarlayabilirsiniz.

E-posta pazarlama reklamı ile çok abone kaybedebilirsiniz, posta açılma oranlarınızı da iyice azaltabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir

Yorum Yok.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir