Kolayca Satabilen Google Ads Kampanyaları

Müşteriye Dönüştüren Yatırım Getirisi Yüksek Reklam Stratejileri

Bizi Daha İyi Tanıyın:İkna Edici Reklamcılık

Google'da her gün milyarlarca arama yapılmaktadır. Doğru kitleye hedeflenmiş Google Ads (eski adıyla Google AdWords) kampanyaları ile satışlarınızı hızla arttırabilirsiniz. Reklamların sadece ilgi çekici olması yeterli değildir, hem dikkat çekici olması gerekir hem de pazarlanan ürünü veya hizmeti satması gerekir.


Google Ads Süreci

1. Araştırma

Öncelikle ürün veya hizmetiniz hakkında en az sizin kadar bilgi sahibi olmak için günlerce, hatta gerekirse haftalarca araştırma yapıyoruz. Ürün veya hizmetinizi hedef kitleye kolayca satabilen reklam kampanyalarını oluşturmak için özgün, yaratıcı ve ilgi çekici fikirlerle hazırlık yapıyoruz.

2. Anahtar Kelime Araştırması

Kaliteli trafik elde etmek için sadece ürün veya hizmetinizle ilgilenen kitleyi hedeflemek için detaylı anahtar kelime araştırması yapıyoruz.

3. Denemeler

Sizin onayınızı aldıktan sonra çeşitli reklam kampanyaları ile denemeler yapıyoruz, hangisinin daha fazla dönüşüm sağladığını analiz ediyoruz. Böylece körü körüne tahminlerle reklam bütçenizin tamamını riske atmamış oluruz.

4. Optimizasyon

Reklam getirinizi daha da arttırmak için kampanyalarda sürekli optimizasyon çalışmaları yapıyoruz.

5. Kazançlı Stratejiler

Rakiplerinizin karşısında sizi daha da güçlendirmek için etkili stratejileri geliştirmeye devam ediyoruz.

6. İyileştirmeler

İşimizi sadece reklam hesabınızla sınırlandırmak yerine farklı alanlara da müdahale etmemiz gerekebilir, örneğin, sitenizin dönüşüm oranını iyileştirmek için bitmek bilmeyen A/B testlerini yapıyoruz.

Diyelim ki, sitenizin dönüşüm oranı %1.2 ve bu sayıyı optimizasyonlarla %1.8'e yükselttiğimizde satışlarınız direkt %50 artmış oluyor.


Sık Sorulan Sorular

Bu işe yarıyor mu? 

Google Ads her zaman daha fazla trafik ve daha fazla dönüşüm (tabii kötü bir ürün veya hizmetiniz yoksa) sağlıyor - bu dönüşümlerin reklam harcamalarında olumlu bir yatırım getirisi oluşmasına bağlıdır.

Rakiplerim reklamlarıma tıklamaz mı?

Evet, bu yaygın ve ciddi bir problemdir. Fakat kullandığımız araçlar tıklama saldırılarını rahatlıkla tespit edebiliyor. Ayrıca Google sahte tıklamalardan ücret keserse bu ücreti sonradan iade etmesi için bu tür araçlar Google'a dosya gönderiyor.

Bu Google Ads hizmetinin ücreti nedir?

Burada dikkat edilmesi gereken 3 husus vardır: Reklam ajansına ödeyeceğiniz ücret (genelde bu ortalama %15'tir), tıklama başına ücret ve günlük veya aylık toplam reklam bütçesi - ve her biri de sektöre, anahtar kelimelere ve kampanyanın hedefine göre değişir.

Fakat kazançlı bir yatırım getirisi elde ettikten sonra bu size bir şeye mal olmaz.


Sizin için neler yapabiliriz?

Eğer halihazırda Google Ads kampanyanız varsa ekibimiz bunu sizin için analiz edecek ve detaylıca rapor hazırlayacaktır. Gerekirse size daha etkili ve kazançlı kampanya hazırlayabiliriz.

Google Ads tüm şirketler için uygun mu? 

Birçok yeni şirket Google Ads'in büyük şirketler için uygun olduğunu düşünüyor. Bu elbette yanlıştır. Eğer şirketiniz yeni olmasına rağmen sunduğunuz ürün veya hizmetinize güveniyorsanız Google Ads ile satışlarınızı arttırabilir, işinizi hızlıca büyütebilirsiniz.

Google Ads konusunda neden bir reklam ajansı ile çalışmalısınız?

Google Ads sürecinde detaycı ve oldukça takıntılıyızdır. Her bir adım bizim için çok önemlidir. Google Ads hesabınızı yönetmeye başlamadan önce ekibimiz işiniz ile ilgili anahtar kelimeleri analiz edecek ve reklam için ayırdığınız bütçenin getirisini arttırmak için en önemli kelimeleri seçecektir.

Daha sonra da bu anahtar kelimeler için farklı reklamlar oluşturacağız. Potansiyel müşterileri çekmek için hangi reklamların tıklama oranının fazla olduğunu detaylıca ölçeceğiz.


Kampanya Optimizasyonu

Reklamları oluşturduktan sonra her kampanyanın etkili noktalarını araştırıp daha da etkili hale getirmek için birtakım optimizasyonları yapacağız. Böylece kampanyaları, anahtar kelimeleri ve tıklama maliyetlerini test edeceğiz. Nihayetinde de etkisiz reklamları kaldırıp en etkili olanlarını yayınlamaya devam edeceğiz.

Hangeldiyev ekibi sizi tüm gereksiz reklam harcamalarından kurtaracak, yatırım getirinizi arttırmanıza yardım edecektir. Reklam çalışmalarında hedef sadece satışları arttırmak değil, iyi kar bırakacak bir fiyatla yeni müşteriler kazanmaktır.

Reklamcılıkta cephaneyi en gerekli yerde harcamak gerekir.